Mezoterapi

Mezoterapi çok uzun yıllardan beri uygulanan ve cildin belli derinliklerine çeşitli ürünlerin enjekte edilmesiyle karakterize bir tedavi yöntemidir. Medikal estetik alanında sellülit tedavisi, zayıflama ve bölgesel incelme gibi birçok problemde uzun zamandır kullanılmaktadır. Bölgesel incelme ve zayıflamada kullanılan mezoterapi teknik olarak dolaşım düzenleyici, yağ eritici ve yağ taşıyıcı ilaçlarla belirli vitaminlerin bir karışım halinde, çok ince iğnelerle cilt altına verilmesi şeklinde uygulanır. Problemli alanda kan akımının ve lenfatik dolaşımın düzenlenmesiyle,yağ depoları çözülür; yağ hücreleri yağlarını yakmaya başlar ve sertleşmiş bağ dokusu iyileşir. Mezoterapi yöntemiyle cilt altına enjekte edilen ilaçlar portakal kabuğu görüntüsünden sorumlu olan sert fibröz bağların kopmasını sağlayarak sorunlu bölgeyi iyileştirir.

Mezoterapi Uygulamaları Ağrılı mıdır?

Uygulamalar çok ince uçlu özel iğnelerle yapılmaktadır. Öncesinde ağrı kesici kremlerin uygulanması hasta konforunu arttırır.

İşlem Sonrasında Ciltde Ne Tür Değişiklikler Olur?

Ortalama 1 saatte geçen bir kızarıklık dışında değişiklik gözlenmez. Hasta normal günlük yaşantısına hemen dönebilir.

Uygulamalar Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

Uygulamalar seanslar halinde olmaktadır. Seans aralıkları ve tedavi protokolleri uygulama yapılan alana göre değişir. Aralar genellikle 1 hafta-1 ay arasıdır.

Websitemiz bilgilendirme amaçlıdır, rekabet ve reklam amacı içermez. Tanı ve tedavi için doktorunuza başvurunuz.
Hemen Ara
WhatsApp ile Hemen Ulaş!