Sorularla Lazer Epilasyon

LAZER EPİLASYON NEDİR?

Lazer epilasyon, vücutta istenmeyen tüylerin, lazer ışığı kullanılarak kalıcı olarak yok edilmesidir. Lazer atışı yapıldığında lazer cihazından çıkan lazer ışınları milisaniyeler içinde, deriden emilmeksizin seçici olarak kıl kökü ve gövdesi tarafından emilir ve kıl kökü içinde oluşan yüksek ısı sayesinde kıl kökünün tahrip olmasına neden olur.


LAZER EPİLASYON HANGİ BÖLGELERE UYGULANABİLİR?

Tüm vücut bölgelerindeki tüylere güvenle uygulanabilir.Yüz, boyun,ense, kulak, koltukaltı, gögüs ve dekolte bölgesi, göbek, sırt, genital bölge, bikini bölgesi, kollar ve bacaklar, bel, kalça ve makat bölgesi gibi..


LAZER EPİLASYON KİMLERE UYGULANABİLİR?

Hem bayanlara hem erkeklere uygulanabilir.


UYGULAMALARA HANGİ YAŞTA BAŞLANABİLİR?

Hem kız hem de erkeklerde ergenlikten itibaren başlanabilir. Fakat maksimum etki görülebilmesi için kılların oluşumunu tamalaması ve sertleşmesi gerektiğinden ergenliğe girdikten sonra da birkaç yıl beklenmesi tercih edilir.


AĞRILI BİR İŞLEM MİDİR?

İşlem sırasında uygulana bölgenin hassasiyetine göre değişen şiddette lastik çarpması gibi bir his duyulur. Soğutma sistemi sayesinde bu his rahatlıkla tolere edilebilecek seviyededir.


SEANS ARALIKLARI NE KADARDIR?

İşlem yapılan bölgeye göre 4 ila 8 hafta arasında değişir.


HER TEDAVİ SÜRESİ NE KADARDIR?

Uygulama yapılan bölgeye ve kılların yoğunluğuna göre değişmekle birlikte yüz bölgesi 15 dk, dudak üstü bölgesi 2dk, bacaklar ortalama 1 saattir.


LAZER GENEL VÜCUT SAĞLIĞINA ZARAR VERİR Mİ?

Hayır vermez. çünkü lazer radyasyon yaymaz. Lazer ışınları çoğunlukla radyasyon gibi değerlendirildiğinden sağlığa zarar vermesinden korkulur. Oysa lazer ile radyasyon arasında bir ilişki yoktur. Ayrıca kullanılan lazerlerin dalga boyları nedeniyle deri altındaki doku ve organlara ışınlar ulaşmamaktadır.


TEDAVİ ÖNCESİ VE SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?

Tedavi başlamadan önce en az 1 ay öncesinden ağda, cımbız, iplikle alma, sarartma ve benzeri yöntemleri uygulamamak gerekir. Sadece jiletle veya keserek kıllar temizlenebilir. 1 ay öncesinden solaryuma girmek veya güneşlenmekten kaçınmak gerekir. Yine tedaviden sonra 2 hafta kadar güneşlenme ve solaryuma girmek tavsiye edilmemektedir.


TEDAVİDEN SONRA DERİDE NE GİBİ DEĞİŞİKLİKLER GÖZLENİR?

Kişiye göre değişen oranda kızarıklık ve kıl köklerinde hafif kabarıklık olabilir.Yaklaşık 0,5-1 saatde kaybolur


ERKEKLERDE LAZER EPİLASYON

Lazer epilasyon erkeklerde de etkili bir yöntemdir. Erkeklerin en sık talep ettiği bölgeler sırt, göğüs, omuz, ense, sakal üstü bölgesi, boyun ve kulaklardır. Daha koyu ve kalın kıllara sahip olduklarından lazere bayanlara göre daha iyi yanıt verirler. Bu avantaj olarak sayılabilir. Fakat erkeklik hormon seviyelerinin daha yüksek olması nedeniyle de bayanlara göre dezavantajlı sayılabilirler. çünkü erkeklik hormonu nedeniyle sürekli yeni kıl üretimi olabilir ve bu durumda ileriki dönemlerde yeni seanslara ihtiyaç olabilir.


Websitemiz bilgilendirme amaçlıdır, rekabet ve reklam amacı içermez. Tanı ve tedavi için doktorunuza başvurunuz.
Hemen Ara
WhatsApp ile Hemen Ulaş!