Ameliyatsız Gıdı Estetiği

Çene altı ile boyun bölgesi arasındaki bölge olan gıdı bölgesinde genetik yatkınlık sonucu ya da yaşla birlikte yağlanma artışı ve sarkmalar meydana gelir. Oluşan bu yağ tabakası ve sarkmanın cerrahi dışı yöntemler kullanılarak düzeltilmesi mümkündür.
Gıdı bölgesinde kullanılan cerrahi dışı yöntemler;
> Exilis Elite ile gıdı toparlama
> Mezoterapi
> İntralipoterapi (Aqualyx)
> İp (Thread) uygulamaları

Bu yöntemlerden her biri tek başına da son derece etkili ve konforlu iken, problemin derecesine göre birbirleri ile kombine de edilebilirler. Exilis Elite ile Ultrason ve fokuslu radyofrekans sistemi bir arada kullanılarak hem yağların erimesi sağlanmakta hem de bölgede toparlanma ve sıkılaşma olmaktadır. Sadece bir sıcaklık hissi veren uygulama son derece konforlu ve kolaydır. İşlem sonrası ortaya çıkan hafif kızarıklık kişiyi sosyal ve çalışma hayatından alıkoymaz. Problemin derecesine göre 1 hafta aralıklarla toplam 4-6 seans uygulama yapılmaktadır.

Mezoterapi yönteminde ise gıdı bölgesine lipolitik (yağ eritici) ve sıkılaştırıcı ilaçlar enjekte edilmektedir. Seanslar halinde uygulama yapılır. Problemin derecesine göre seans sayısı ve aralıkları belirlenir. Genellikle 2 hafta aralıklarla toplam 8-10 seans uygulama yapılmaktadır. İşlem öncesi ağrı kesici krem işlemin konforunu artırır. Kişiyi çalışma ve sosyal hayatından alıkoymayan bir uygulamadır.

İntralipoterapi yönteminde gıdı bölgesindeki lokal yağ fazlalığı içine lipolitik bir ajan olan Aqualyx uygulaması yapılmaktadır. Seanslar halinde uygulama yapılır. Problemin derecesine göre seans sayısı ve aralıkları belirlenir. Genellikle 3 hafta aralıklarla toplam 4-6 seans uygulama yapılmaktadır. İşlem öncesi ağrı kesici krem işlemin konforunu artırır. Kişiyi çalışma ve sosyal hayatından alıkoymayan bir uygulamadır.

İp (Thread) Uygulamaları ise gıdı bölgesine PLA veya PDO gibi maddelerden yapılan iplerin, özel iğnelerle deri altına yerleştirilmeleri şeklinde yapılmaktadır. Steril,cerrahi ipliklerdir. İpler zamanla erir. Gıdı bölgesinde hem mekanik kaldırma ve çekme etkisinden, hem de erime sürecinde dokudaki kollajeni artırma etkisinden yararlanılır. Böylece hem toparlanma, hem de sıkılaşma sağlanmış olur. İşlem öncesinde lokal anestezi uygulanmaktadır.

Websitemiz bilgilendirme amaçlıdır, rekabet ve reklam amacı içermez. Tanı ve tedavi için doktorunuza başvurunuz.
Hemen Ara
WhatsApp ile Hemen Ulaş!