Gözaltı Işık Dolgusu

Gözaltı Morlukları

Gözaltı morlukları ve torbalanmasının nedenlerinin başında genetik yatkınlık gelmektedir. Diğer nedenler arasında yaşlanma, uykusuzluk, yorgunluk ve stres, alerjik rahatsızlıklar, mekanik travma, sigara ve alkol kullanımı, güneş gibi sekonder faktörler sayılabilir. Diğer bir neden de altta yatan diğer sistemler ile ilgili rahatsızlıklardır ki bunların arasında da böbrek rahatsızlıkları, tiroid problemleri, enfeksiyonlar sayılabilir.

Gözaltı morluk ve torbalanması şikayeti ile başvuran bir hastaya yaklaşım öncelikle ilişkili olabileceği diğer sistem bozukluklarının araştırılması şeklinde olmalıdır.

Çünkü böyle bir rahatsızlık mevcutsa, öncelikle onun tedavisi gerekmektedir. Daha sonra lokal tedavinin ne şekilde olacağına karar verilir.

Gözaltı morluklarının ve torbalanmasının tedavisinde ve önlenmesinde en basit yöntem göz altı derisini destekleyen, bağ dokusunu güçlendiren göz altı kremleri kullanılmasıdır. Hedefe yönelik göz çevresi kremlerinin düzenli ve uzun süre kullanılması en azından koruyucu etki yaparak problemin giderek daha da artmasını önleyecektir.

Bunun dışında dolgu enjeksiyonları, göz çevresi peeling ve göz çevresi dermaterapisi gibi girişimsel bir takım uygulamalar da yapılmaktadır.

Bu tedavi yaklaşımlarının içinde en hızlı ve belirgin sonuç veren gözaltı dolgu uygulamalarıdır. Gözaltı dolgusu olarak kişinin yaşına,morluk ve torbalanma derecesine ve sosyal konumuna göre farklı seçenekler bulunmakla birlikte, en popüler ve etkili olanı gözaltı ışık dolgusudur.

Gözaltı ışık dolgusu içerdiği maddeler sayesinde hem dolgunluk verir hem de morluk ve torbalanmaları tedavi edici etkisi mevcuttur. O yüzden düzenli uygulamalar ile problemin görünümünün düzeltilmesi yanında gerilemesi de mümkün olmaktadır. Dolgunluk ve hacim etkisini içeriğindeki hyaluronik asit verirken, tedavi edici etkisi içerdiği vitaminler, leke açıcı maddeler ve amino asitler sayesindedir.

Gözaltı Işık Dolgusu Uygulaması Ne Kadar Sürer?

10-15 dakika süren bir uygulamadır.

Ağrılı Bir Uygulama mıdır?

Dolgu maddesinin içinde lidokain yani ağrı kesici madde bulunur. Bu yüzden uygulama ağrılı değildir.

Tehlikeli bir Uygulama mıdır?

Merkezimizde uygulama iğne ile değil, ucu küt ve herhangi bir kesici, delici etkisi olmayan kanül ile yapılmaktadır. O yüzden tehlikeli değildir.

Sonrasında Ciltde Ne Gibi Değişiklikler Olur?

Herhangi bir şişlik, ödem görülmez. Kişi normal günlük yaşantısına hemen dönebilir. Nadiren birkaç gün içinde geçen ve kolaylıkla kapatılabilen morluk olabilir.

Etkisi Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Uygulama sonrası hemen etki ortaya çıkar. Zaman içinde artarak devam eder.

Etki Süresi Ne Kadardır?

6 ay-1 yıl arasıdır. Düzenli ve ardışık uygulamalar ile bu süre uzar.

Websitemiz bilgilendirme amaçlıdır, rekabet ve reklam amacı içermez. Tanı ve tedavi için doktorunuza başvurunuz.
Hemen Ara
WhatsApp ile Hemen Ulaş!