El Gençleştirme

El Gençleştirme İşlemleri Nelerdir?

El gençleştirmede amaç el sırtında azalmış olan cilt altı dokusunu yerine koymak, incelmiş ve yıpranmış cildin kalitesini arttırmak ve ciltteki lekeleri ortadan kaldırmaktır. Cilt altını dolgunlaştırmak hacimlendirici dolgu uygulamaları yapılabilir. Cilt kalitesini arttırmak ve nemlendirmek amacı ile saf hyaluronik asit ile derin nemlendirme, PRP uygulamaları, mezoterapi, ultrason ve radyofrekans uygulamaları (saten el uygulaması) yapılabilir. Cilt lekeleri kimyasal soyma, lazer tedavileri veya kriyoterapi yapılarak ortadan kaldırılır.

El Gençleştirme İşlemleri Kimlere Yapılır?

El gençleştirme işlemleri ellerinde yaşlanma belirtileri olan tüm hastalara yapılabilir. Yaşla beraber ellerde oluşan değişiklikler farlıdır. Örneğin; Cilt altındaki yağ dokusunun ve kollajenin kaybına bağlı olarak el sırtındaki cilt bollaşır ve kırışır, damarlar, tendonlar ve kemikler belirginleşir. Ciltte incelme ve yıpranma oluştuğu durumlarda ise cilt kurur, kırışır ve incelir, parşömen kağıdı gibi kolayca yırtılabilecek bir hale gelir. İlerleyen yaşlarda el sırtında yaşlılık lekeleri de denilen kahverengi, kırmızı lekeler oluşur. Bunlar güneş hasarına bağlı oluşur ve bir kısmı deri kanserine dönüşme riski taşır.

El Gençleştirme İşlemleri Nasıl Yapılır?

El gençleştirme işlemleri deri altında kaybedilmiş olan yağ dokusunu yerine koymak, cilt kalitesini arttırmak ve lekeleri ortadan kaldırmak amacıyla yapılan uygulamalardır. Cilt altı dokusunu kalınlaştırmak için hacimlendirici dolgu uygulamaları yapılabilir. Hacimlendirici dolgu uygulamaları özellikle muayenehane ortamında çok tercih edilmektedir. Hyaluronik asit ve kalsiyum hidroksiapatit içeren yeni nesil hacimlendirici dolgular çok doğal sonuçlar vermekte ve etkisi 12-18 ay devam etmektedir.

Deri kalitesini arttırmak amacı ile yapılabilecek işlemler arasında “derin nemlendirme” uygulamaları, PRP, lazer tedavisi, mezoterapi ve saten el uygulaması yer alır. Derinin nemlendirme işleminde zaman içerisinde incelen ve kuruyan deriyi içten nemlendirmek, güçlendirmek ve gençliğe özgü ışıltısını kazandırmak için saf hyaluronik asit enjeksiyonları yapılır. PRP uygulamalarında; hastanın kendisinden alınan kan içerisinden büyüme faktörleri çıkartılıp saflaştırılır ve deri altına enjekte edilir. Bu işlem dokuların kendisini yenilemesini sağlar. Saten el uygulaması ultrason ile radyofrekans teknolojisini bir araya getiren bir sistemdir. Kendi kollajenimizi arttırarak etki eder. Ağrısız, iğnesiz, konforlu bir uygulamadır. Cilt yüzeyinde oluşan yaşlılık lekelerinden kurtulmak için ise lazer, kimyasal soyma ya da kriyoterapi işlemleri yapılabilir.

Websitemiz bilgilendirme amaçlıdır, rekabet ve reklam amacı içermez. Tanı ve tedavi için doktorunuza başvurunuz.
Hemen Ara
WhatsApp ile Hemen Ulaş!