Btl Exilite Soğuk Işık ile Leke Tedavisi

Kahverengi cilt lekeleri çok değişik nedenlerle ortaya çıkabilir. Melasma bunlardan en sık görülenidir. Gebelik döneminde ortaya çıkan melasmaya kloasma denmektedir. Melanin deriye renk veren maddedir ve neden ne olursa olsun, kahverengi cilt lekelerinde o bölgede mutlaka değişen miktarda bir melanin artışı mevcuttur. Gebelikte progesteron hormonu bu artışa neden olur. Güneş kahverengi cilt lekelerinden sorumlu en önemli faktördür. Gebelik, tiroid ve yumurtalık hastalıkları gibi bazı hastalıklar, sivilce gibi bazı cilt hastalıkları, doğum kontrol hapları başta olmak üzere bazı ilaç kullanımları, uygunsuz ve yanlış cilt uygulamaları ve tedavileri, kozmetik ürünler de melasma oluşumunu tetkleyen faktörlerdir. Neden ve tetikleyici faktör ne olursa olsun, melasma mutlaka genetik olarak yatkın kişilerde oluşmaktadır.

Sivilce sonrası kalan sivilce lekelerine, uygunsuz ve yanlış cilt tedavileri ile uygulamaları sonrasında kalan lekelere ve bazı cilt hastalıkları sonrası kalan lekelere “postinflamatuar hiperpigmentasyon (PIF)” da denilmektedir.

Bugün dermatoloji uzmanlarına en çok başvuru nedenlerinin başında ciltteki kahverengi lekeler, sivilce lekeleri, güneş lekeleri ve hamilelik lekeleri gibi leke problemleri gelmektedir. Bu tür hastalardan duyduğumuz en sık sorular yüzdeki lekeler için ne yapmalıyım, güneş lekeleri nasıl geçer, sivilce lekelerine ne iyi gelir gibi sorulardır.

Leke tedavisinde yüzeyel kullanılan ilaçlar, kimyasal peeling, dermaroller-dermapen ve iğneli radyofrekans tedavisi, lazer tedavisi, Btl Exilite Soğuk Işık Tedavisi gibi tedaviler uygulanmaktadır. Tedavide ne kullanılırsa kullanılsın, güneşten cildi korumak ve düzenli güneş koruyucu kullanmak çok önemlidir. Çünkü her zaman lekenin tekrarlama riski vardır. Bu nedenle seçilecek tedavi yönteminin de lekeyi koyulaştırma riski taşımayan, güvenli tedaviler olması son derece önemlidir. Cildi tahriş edici, aşırı reaksiyon, kabuklanma ve soyulma yapan tedavilerden kaçınılmalıdır.

BU NEDENLERLE HEM LEKEYİ TEDAVİ EDEN HEM DE TEDAVİ SONRASI İYİLEŞMEYİ HIZLANDIRAN “BTL EXILITE SOĞUK IŞIK + SARI IŞIK” TEDAVİSİ, LEKE TEDAVİSİNDE SON DERECE GÜVENLİ VE ETKİLİ BİR TEDAVİ SEÇENEĞİDİR.

Websitemiz bilgilendirme amaçlıdır, rekabet ve reklam amacı içermez. Tanı ve tedavi için doktorunuza başvurunuz.
Hemen Ara
WhatsApp ile Hemen Ulaş!