LAZER EPİLASYON

Ümraniye lazer epilasyon kliniğimizde lazer epilasyon amacıyla en etkili ve güvenilir cihazlar olan Alexandrite Candela Gentle Lazer Pro ve Fotona Nd-YAG Lazer sistemleri kullanılmaktadır. Kişiye özel cihaz seçimi ve lazer dozlarıyla en kısa sürede, en etkili ve kalıcı sonuçlar alınmaktadır.Alexandrite Candela Gentle Lazer Pro Cihazı Nedir?

755nm dalga boyuna sahip bu cihaz Alexandrite lazer sistemleri içinde en yeni ve gelişmiş cihazlardan biridir. FDA onaylı bir cihazdır. 23 nm’ye kadar değişebilir başlıkları sayesinde uygulamalar hızlıdır. Büyük çalışma alanlarında avantaj sağlar. Profesyonel ekiple 4 mevsim güvenle yaptırabileceğiniz lazer epilasyon konforunu sizde Ümraniye lazer epilasyon merkezimizde yaşayın.

Fotona Nd-yag Lazer Nedir?

Ümraniye lazer epilasyon kliniğimizde kullanılan Fotona Lazer sistemi; Nd: YAG Lazer ve soğutucudan oluşan ikili bir sistemdir. 4 mevsim boyunca her cilt rengine güvenle uygulanır. İnce kıllarda da etkilidir. En koyu cilt tipi dahil, bronzlaşmış tenlerde cilt lekelenmesine sebep olmaksızın uygulanabilir. Bu nedenle yazın uygulanmasında bir sakınca yoktur. Bu lazer sisteminin deriye renk veren pigment olan melanine hassasiyeti çok azdır. Deriye lazer enerjisini gönderirken en dış tabakayı koruyan özel soğutucu ünitesi mevcuttur.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer Epilasyon, vücutta istenmeyen tüylerin, lazer ışığı kullanılarak kalıcı olarak yok edilmesidir. Lazer atışı yapıldığında lazer cihazından çıkan lazer ışınları ms içinde, deriden emilmeksizin seçici olarak kıl kökü ve gövdesi tarafından emilir ve kıl kökü içinde oluşan yüksek ısı sayesinde kıl kökünün tahrip olmasına neden olur.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Tüm vücut bölgelerindeki tüylere güvenle uygulanabilir. Ümraniye lazer epilasyon kliniğimiz Dermatolog Dr. Pınar Arat gözetiminde yüz, boyun, ense, kulak, koltukaltı, gögüs ve dekolte bölgesi, göbek, sırt, genital bölge, bikini bölgesi, kollar ve bacaklar, bel, kalça ve makat bölgesi gibi..

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanabilir?

Ümraniye lazer epilasyon kliniğimizde hem bayanlara hem erkeklere lazer epilasyon uygulanabilir.

Uygulamalara Hangi Yaşta Başlanabilir?

Ümraniye’deki lazer epilasyon kliniğimizde hem kız hem de erkeklerde ergenlikten itibaren başlanabilir. Fakat maksimum etki görülebilmesi için kılların oluşumunu tamamlaması ve sertleşmesi gerektiğinden ergenliğe girdikten sonra da birkaç yıl beklenmesi tercih edilir.

Erkeklerde Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon erkeklerde de etkili bir yöntemdir. Erkeklerin en sık talep ettiği bölgeler sırt, göğüs, omuz, ense, sakal üstü bölgesi, boyun ve kulaklardır. Daha koyu ve kalın kıllara sahip olduklarından lazere bayanlara göre daha iyi yanıt verirler. Bu avantaj olarak sayılabilir. Fakat erkeklik hormon seviyelerinin daha yüksek olması nedeniyle de bayanlara göre dezavantajlı sayılabilirler. Çünkü erkeklik hormonu nedeniyle sürekli yeni kıl üretimi olabilir ve bu durumda ileriki dönemlerde yeni seanslara ihtiyaç olabilir.

Websitemiz bilgilendirme amaçlıdır, rekabet ve reklam amacı içermez. Tanı ve tedavi için doktorunuza başvurunuz.
Hemen Ara
WhatsApp ile Hemen Ulaş!