Dermaterapi

Dermaterapi kök hücre ekstresi ile birlikte büyüme faktörlerinin cilt üzerine Dermaroller denilen özel bir alet kullanılarak uygulanmasıdır.
Dermaroller, bir aparatın çevresine yerleştirilmiş yüzlerce mikroiğnecikten oluşan bir medikal cihazdır.
Dermaroller ciltten geçerken, cilt yüzeyinde küçük mikro kanalcıklar oluşturur. Ciltte oluşturulan bu hasarla çevre doku yıkılır ve yeni elastin ve kollajen oluşturulur. Fibroblastlarda kollajen üretimi 200-300 kat artar. Bu sayede yara izleri, ince çizgiler, kırışıklıklar ve lekelenmeler temizlenir ve yerine yeni kırışıksız, lekesiz, izsiz bir cilt gelir.

En büyük avantajı, oluşan mikro kanalcıklar sayesinde topikal formüllerin deri altına geçişini ve etkinliğini çok büyük oranda artırmasıdır.

Kullanım Alanları
> Cilt gençleştirici tedavi
> Cilt lekeleri
> Saç dökülmesi tedavisi
> Akne izi, skar ve çatlak tedavisi

Dermaroller Uygulamaları Ağrılı mıdır?

Kullanılan iğnelerin çapı ve sıklığına göre hafif bir acı hissedilir. Acı ve ağrı hissini azaltmak amacıyla işlemden yarım saat kadar önce uygulama yapılacak bölgeye ağrı kesici krem uygulanır.

İşlem Ne Kadar Sürer?

Uygulama yapılacak bölgeye göre değişmekle birlikte yarım-1 saat arasıdır.

İşlem Sonrasında Ciltde Ne Tür Değişiklikler Olur?

12-24 saat süren hafif bir kızarıklık olur. Sonrasında pullanma, kabuklanma, soyulma gözlenmez. Renkli bir güneş koruyucu uygulaması ile kişi günlük yaşantısına devam edebilir.

Uygulamalar Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

Uygulamalar seanslar halinde olmaktadır. Seans aralıkları 1 hafta-1 ay arasıdır. Etkili bir sonuç almak için 4-8 seans düzenli uygulama önerilmektedir.

Sonuçlar Kalıcı mıdır?

Kalıcıdır. Yeni lezyon oluşmadığı sürece tedavi edilenlerin tekrarlama olasılığı yoktur.

En çok tavsiye edilen dermatolojik tedavi ve medikal estetik için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.
Hemen Ara
WhatsApp ile Hemen Ulaş!