Ameliyatsız Yüz Germe

Ameliyatsız yüz germe ve gençleştirme yöntemlerindeki gelişmeler ve ilerleyen teknikler sayesinde ameliyat yapılmadan yüzde oluşan sarkmalar ve deformasyonlar için sağlıklı ve güzel sonuçlar alınmaktadır. Bu işlemlerin avantajı günlük sosyal ve iş hayatına hemen geri dönülebilmesi ve uzun bir iyileşme dönemine ihtiyaç olmamasıdır.

Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?

Ameliyatsız yüz germe işlemleri, cerrahi herhangi bir uygulama yapılmadan yüz bölgesinde oluşan tüm sarkma ve kırışıklıkları ortadan kaldıran yöntemlerin bütününe verilen isimdir. Ameliyatsız yüz germe işlemlerinde ameliyatın yol açtığı yan etkiler görülmez. Ameliyatlardaki gibi genel anestezi uygulamasına gerek duyulmaz. Yapılan ameliyatsız yüz germe uygulaması işlemlerinin çoğu cilt ve cilt altı dokuları onarmaya yöneliktir, bu nedenle yaşlanmaya karşı da önlem alınmış olmaktadır.

Ameliyatsız Yüz Germe İşlemleri

Ameliyatsız yüz germe işlemleri arasında en fazla uygulanan ve en etkili olanlar 7 ana başlık altında toplanabilir. Bunlar; Mezoterapi işlemleri ( Mezolifting), Lazerlift, İğneli Radyofrekans, Odaklı Ultrason, Ultrason+ Odaklı Radyofrekans, İple Germe İşlemleri ve Dolgu İşlemleri ’dir.

En Çok Uygulanan Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri

En çok uygulanan ameliyatsız yüz germe yöntemleri arasında yer alan 7 yöntem hem başarıları hem de uygulanma oranlarındaki fazlalıkları ile öne çıkmaktadır. Bu yöntemler;

• Mezolifting (Mezoterapi, PRP, Somon DNA, Gençlik Serumu, Hyaluronik Asit uygulaması)
• Lazerlift ile Yüz Germe
• İğneli Radyofrekans
• Fokuslu Ultrason ile Yüz Germe
• Fraksiyonel Radyofrekans + Ultrason ile Yüz Germe (Scarlet, Altın İğne, Altın Frekans)
• İple Yüz Germe (İp Askı, Örümcek Ağı Estetiği)
• Dolgu ile Yüz Germe ’dir.

Mezolifting

Cilde mini enjeksiyon halinde gerekli olan faydalı maddelerin verilmesine dayanan yöntemdir. PRP kişinin kendi kanından elde edilen büyüme faktörlerinden en zengin plazmadır. Somon DNA ise cilt onarımını sağlayan polinükleotid maddesini içerir. Hyaluronik asit; ciltte bulunan besleyici ve nemlendirici özelliği olan maddedir. Mezoterapi işlemlerinde; hyaluronik asit, vitamin, antioksidan, mineral, peptit, amino asit benzeri çok sayıda faydalı madde içeren kokteyl karışımları cilde verilir. Karışımlar, kişinin yaşına, cildinin ihtiyacına göre şeçilebilmektedir. Mezoterapi etkisiyle ciltte nem oranında artma, kollajen yapımında uyarılma ve artış, cilt tonunda eşitlenme, aydınlanma ve toparlanma görülmektedir. Düzenli mezoterapi uygulamaları ile cilt yaşlanması ve sarkması geciktirilebilir.

Lazerlift ile Yüz Germe

Lazerlift ile yüz germe; cilt ve ciltaltı dokularının lazer sistemi ile ısıtılması ile etki yaratılan lazerle yüz germe yöntemidir. Kolajen 50 ile 60 derece ısıtıldığında kısalır. Ciltte kısalan kolajen alanında yeniden kolajen üretimi başlar. Böylece uygulama alanında cilt ve cilt altında yenilenme gerçekleşmiş olur. Lazerlift, PRP, somon DNA, hyaluronik asit aşı, mezolift ile birlikte uygulandığında ameliyatsız yüz germe işlemi etkinliği daha da artmaktadır. Lazerlift sonrası iş ve sosyal yaşama hemen dönülebilir. Seanslar halinde uygulanmaktadır. Ortalama 4-6 seans uygulanmalıdır. Etkisi 1-1,5 sene devam eder.

Fokuslu Ultrason ile Yüz Germe

Fokuslu ultrason tedavisi ses dalgalarının kullanıldığı bir ameliyatsız yüz germe, cilt toparlama yöntemidir. Fokuslu ultrason odaklanmış ses dalgaları anlamına gelir. Odaklanmış ses dalgaları cildin en alt tabakalarına kadar inerek ciltte toparlanma ve sıkılaşma sağlar. Ayrıca cildin üst ve orta tabakalarında kolajeni uyararak ciltte gençleşme sağlar.

Fokuslu ultrason tedavisi ile hangi şikayetler giderilebilir?

• Çene bölgesinde gevşeklik ve sarkma
• Çene çizgisi kaybı
• Yanak sarkması ve ağız köşelerinin aşağı dönmesi
• Boyun ve göz çevresinde sarkmış cilt
• Kaşlarda düşüklük

Fraksiyonel Radyofrekans ile Yüz Germe ( Altın İğne, İğneli Radyofrekans)

Radyofrekans; tıpta uzun yıllardır gerek estetik alanında gerekse diğer alanlarda güvenilir olarak kullanılan bir yöntemdir. Altın iğne tedavisinde radyofrekans enerjisi altın iğnelerdeki iletkenlik sayesinde hedeflenen alana verilir. Ayrıca iğneleme sonucunda ciltte bir uyarılma ve iyileşme süreci başlatılır.Bu da yeni kolajen oluşumunu artırmaktadır. Bir diğer etki ise açılan çok sayıda mikrokanallardan, seans sırasında uygulanan özel solusyonların çok daha kolay cilt altına gönderilmesi sağlanması şeklindedir. Altın iğne ile radyofrekans uygulaması yüzde, alın, kaş arası, göz çevresi, dudak üstü, yanaklardaki kırışıklıkları tedavi etmekte ve ameliyatsız yüz germe tedavisinde oldukça sık kullanılmaktadır. Bu çok yönlü etkileri nedeniyle cildi toparlama yanında sivilce izlerinin tedavisinde, gözenek sıkılaştırmada ve cilt tonunu eşitlemede de başarıyla kullanılan bir tedavi seçeneğidir.

İple Yüz Germe (İp Askı, Thread Uygulamaları)

İple yüz germe yöntemi ameliyatsız yüz germe yöntemlerinden biridir. İple yüz germede iplerin zamanla eriyip atılanları ve kalıcı olanları vardır. Kalıcı ipler biraz daha etkili olsalar da kalıcı olmaları nedeniyle cerrahi işlem olarak da kabul edilebilir. Cilt altına konan iplikler cildi asarak ve erime sürecinde ciltte kolajen artışına bağlı cildi yenileyerek, cilt sarkması ve kırışıklık tedavisinde etkili olmaktadır. Zamanla eriyen ipler çok daha yaygın olarak kullanılmaktadır. Özellikle çene hattının bozulduğu durumlarda, fazla büyük olmayan gıdılarda oldukça etkilidir. Bunun yanısıra kaş kaldırma ve burun şekillendirmede de kullanılmaktadır.

Dolgu ile Yüz Germe

Yüzde sarkma yalnızca cilt gevşemesi ile değil cilt altı bağlarında zayıflama, yağ ve kemik kayıpları ile de olur. Kalıtımsal olarak yanakları zayıf kişilerde erken yaşta göz altı çukuru, torbalanmaya eğilim, yanakta düzleşme veya çöküklük daha fazla olur. Bu tür şikayetlerde dolgu ile yanak ve gözaltı desteği sağlamak gereklidir.

Ayrıca yaşla beraber yanaklarda ve şakaklarda yağ ve kemik kaybı gerçekleşir. Bu tür durumlarda yine azalan hacmi yerine koymadan diğer yöntemlerin etkisi ortaya çıkmaz. Ayrıca yüzü geren yüz bağları ve cilt altı bağ dokusuna dolgu uygulamak lifting(kaldırma) etkisi yapar. Ameliyatsız yüz germe işlemlerinde 40-45 yaş sonrası dolgu eklenerek yapılan işlemlerden çok iyi sonuçlar alınmıştır. Doğru alanlara dolgu konulursa şişme yerine yüze gençlik ifadesi veren daralma ve toparlanma olur. Bu şekilde dolgu ile yüz germe işlemi gerçekleştirilmiş olur.

Websitemiz bilgilendirme amaçlıdır, rekabet ve reklam amacı içermez. Tanı ve tedavi için doktorunuza başvurunuz.
Hemen Ara
WhatsApp ile Hemen Ulaş!