Lazer İle Varis Ve Kılcal Damar Genişlemelerinin Tedavisi

Kılcal damar genişlemeleri yüzde ve bacaklarda sık rastladığımız cilt problemlerindendir. Daha çok bayanlarda görülmektedir. Genetik yatkınlığın yanında güneş ışınlarına maruz kalma, bazı deri hastalıkları, kortikosteroid gibi bazı ilaçların uzun süreli ve bilinçsiz kullanımı gibi faktörler kılcal damar çatlaklarına neden olabilmektedir. Yaşla birlikte burun çevresinde ortaya çıkan kılcal damarlar veya yüz bölgesinin tamamına yayılan kılcal damarlar olabilir. Tedavisi lazer uygulamaları ile başarılı bir şekilde yapılmaktadır.


Varisler ise bacaklarda görülen daha geniş ve derin damarların genişlemeleri sonucu oluşan rahatsızlıktır. Bu genişlemiş ve belirgin damarlar hem görüntü olarak rahatsız edici olabilir hem de kişiye bacaklarda şişme, ağrı, kaşınma ve kramplar şeklinde rahatsızlık verebilir.
Lazer ile farklı damar sorunlarının tedavisinde istenmeyen yan etki oranı, cerrahi müdehalelere göre azdır. İyileşme süresi çok hızlıdır ve kozmetik olarak mükemmel sonuçlar verir.
Sorunlu damarlara yöneltilen lazer enerjisi damar tarafından emilir, damardaki kan ısınır ve damar duvarı tahrip olur. Vücut tıpkı bir çürük tedavisi gibi bu bölgeyi onarır. Böylece varisli ve genişlemiş damar bölgesi iyileşmiş olur.
İşlem, beraberinde kullanılan soğutucu sistem sayesinde ağrılı değildir. Lazer ışınlarına bağlı hafif bir lastik çarpması hissi olabilir.
Seans süresi uygulama yapılan bölgenin alanına göre değişmektedir. Bu süre birkaç dakika ile birkaç saat arasındadır.
İşlem sonrasında uygulama yapılan bölgede hafif bir ödem ve kızarıklık olur. İşlem sonrasında kişi günlük hayatına devam edebilir.
Lazerle kılcal damar ve varis tedavileri öncesi ve sonrasında güneşten korunmak gerektiğindan tedavinin kış aylarında uygulanması tercih edilir. Ya da yaz aylarında uygulama yapılacaksa, uygulama öncesi ve sonrası mutlaka güneşten korunmalıdır.

Websitemiz bilgilendirme amaçlıdır, rekabet ve reklam amacı içermez. Tanı ve tedavi için doktorunuza başvurunuz.
Hemen Ara
WhatsApp ile Hemen Ulaş!