BTL Vanquish ME, "Temassız Estetik"

Bölgesel zayıflama uygulamaları içerisinde, en çok tercih edilen uygulamalardan biridir. Temassız Estetik, hem bölgesel fazlalıklar, hem de zayıflama için üretilmiş bir teknolojidir. Cilde temas etmeden, bölgesel incelme uygulama yapılacak alandaki yağa odaklanıp, bölgedeki fazla yağları “Selektif Radyofrekans” teknolojisi ile parçalayan konforlu bir bölgesel incelme cihazıdır. “Selektif Radyofrekans” teknolojisi sayesinde, doku farklılığını tanıyarak, bölgedeki yağı kendisi seçerek bulur ve homojen bir şekilde yok olmasını sağlar. Yağda seçiciliği olan ve temassız uygulanan ilk teknolojidir.


Uygulama esnasında cihaz kişiye temas etmediği ve uygulayıcıdan bağımsız olarak yapıldığı için “Temassız Estetik” ismini almıştır. Temassız İncelme uygulaması, etkinliği kanıtlanmış ve bölgesel incelme konusunda birçok klinik çalışmaları bulunan bir teknolojidir.

“Temassız Estetik Uygulaması” denmesinin nedeni uygulama esnasında cihazın kişiye temas etmemesi ve uygulayıcıdan bağımsız olarak yapılmasıdır.

Amerika Sağlık Örgütü (FDA) tarafından onaylanmış, kişi sağlığına zararı olmayan ve klinik çalışmalar ile sonuçları kanıtlanmış, son teknoloji, ameliyatsız bölgesel incelme ve yağ azaltma işlemidir. Karın, bel çevresi ve basen küçültme, bacak inceltme, bilek inceltme, kol inceltme ve sporcular için kasları belirginleştirmede iyi sonuçlar vermektedir.

Sistem Nasıl Çalışır, Etki Mekanizması nedir?
Bugüne kadar bölgesel zayıflama için üretilmiş tüm sistemler uygulama alanını ısıtarak yağların azalmasını hedef alırken, BTL Vanquish ME Temassız Estetik uygulamasında ciltten önce yağ ısıtılır. Yani yağda seçiciliği olan dünyadaki ilk ve tek temassız uygulamadır. Uygulama alanındaki yağ, sistemin belirlediği sıcaklıkta eşit ve homojen ısınır, bu sayede bölgesel yağlanma problemi yaşayan kişilerin sadece yağlarında ısınma gerçekleştirilerek istenilen sonuç alınır.

Uygulama nasıl yapılır?
Bölgesel Zayıflama işleminde kullanılan BTL Vanquish ME cihazı uygulama alanı olan karın ya da bacak-basen bölgesine yerleştirilir. Karın bölgesindeki yağları azaltmak için karın başlığı her ölçüde karın yağları için ayarlanmış olup, obez kişilere dahi uygulama yapabilecek kadar geniş alanı kapsamaktadır. Bacak inceltme ya da basen küçültme uygulaması için ise özel üretilmiş ayarlanabilir başlık bulunmaktadır. Cihaz uygulama yapılacak bölgeye yerleştirildikten sonra bölgesel yağlanmayı ölçen sistem kasın yağın ve cildin tuttuğu su oranına göre yağı analiz eder ve yağı ısıtmaya başlar. Kuşak tarzında, tüm hedef bölge, eşit oranda ısıtılmaktadır.

Vücuttaki yağ oranı düşük olan bireylerde uygulama 45 dakika kadar sürerken, yüksek yağ oranına sahip bireylerde ise bu süre 30 dakikaya kadar inmektedir.

Temassız Estetik Uygulamasının Zararları Var Mı?
Temassız Estetik Uygulamasının bilinen bir zararı yoktur. Klinik çalışmalar ile 5 yıldan fazla süre için testleri yapılmış ve onaylar aldıktan sonra kullanıma sunulmuştur. Vanquish Me Amerikan Sağlık teşkilatı tarafından da onaylanmış, son derece güvenli, acısız ve temassız bölgesel incelme sağlayan bir teknolojiyi ortaya koymaktadır.

Vanquish Me yağları eritirken diğer organlara zarar vermemektedir çünkü enerjiyi yönlendirirken yağı selektif olarak hedefleyerek çalışmaktadır.

Bunun dışında 5 yıllık uzun dönemli sonuçları da mevcuttur. Örneğin 5 yıl önce bel çevresine uygulama yaptırmış ve günlük yaşantısını bir miktar değiştirmiş olan kişilerden birisi sadece 2 kilo almış ancak bel çevresindeki incelme sabit kalmıştır. Uzun dönemli araştırmalar ile insan sağlığına hiçbir yan etkisi tespit edilmemiştir.

Temassız Estetik Uygulaması ile Ne Kadar İncelmek Mümkün?
Herkesin yağ oranı, yağ birikimi ve aynı zamanda metobolizması farklı olduğu için tedavinin başında cm bazında net bir sonuç verilememektedir. Ancak klinik çalışmalar ile 3 ila 16 cm arasında sonuçlar alındığı kanıtlanmıştır. Maksimum sonuç almayı sağlayan en önemli faktör uygulama öncesinde düzenli su içilmesidir. Uygulama öncesinde günlük rutine alınmış 2-2.5 lt su içilmesinin nedeni, cihazın yağı görmesini sağlamaktır. Kişinin cildi ve kası ne kadar suya doymuş olursa, içinde su molekülü bulundurmayan yağ, cihaz tarafından daha hızlı seçilecek ve yok edilmesi daha kolay olacaktır.

Temassız Estetik Tedavisi Sırasında ve Seanslar Sonrasında Yapılması Gereken Var Mı?
Uygulama sonrasında yaklaşık 25 dakika kadar yürünmesi ya da merdiven çıkılması istenir. Bunun nedeni uygulama sonrası ilk 48 saat içinde apoptoz gerçekleşecektir. Apoptoz vücudun ayrışmış yağları metabolojik ederek enerji için yakması ve yok etmesi demektir. Metabolize olan o yağın enerji ile sistemden atılması için de egzersize ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun için de 25 dakikalık bir yürüyüş, sonuca ulaşmak için son derece etkilidir.

Bu apopitoz ve yağların atılması nedeniyle, diğer uygulamalardaki gibi önce incelip daha sonra incelen yerlerin tekrar geri gelmesi ancak rutinden daha fazla yemek yenirse gerçekleşecektir. Aynı bölgeden yağların artma ihtimali de çok düşüktür. Bu yüzden Temassız Estetik uygulamasına “Ameliyatsız Liposuction” da denilmektedir.

Vanquish Me ile bölgesel incelme yapılırken belki de en fazla dikkat edilmesi gereken diğer bir konu da kişinin beslenmesi ve diyetidir. Vanquısh me, parçalanamayan, metabolize edilemeyen büyük yağ partiküllerini küçük partiküllere parçalamaya yaramaktadır. Parçalanmış olan küçük yağ moleküllerinin sistemik dolaşım ile lenf drenajına katılıp atılabilir hale gelmesi için bolca su içilmesi gerekmektedir. İçilmiş olan su, yağ dokunun sulanmasını, başka bir deyişle hidrate olmasını sağlar, böylece alınan radyofrekans enerjisi o bölgede çok daha fazla işe yarar.

Temassız Estetik Kimlere Uygulanabilir, Kimlere Uygulanmaz
Her kilodaki kişiyi inceltmek için temassız estetik uygulanabilmektedir. Her mevsim uygulama yapılabilir. Her yaş grubuna uygulama yapılabilmektedir. BTL Vanquish Me cihazının çevresel yağı yok ettiğine dair Amerika Sağlık Örgütü - FDA tarafından onayı olduğu gibi bacak ve basen küçültme için de FDA tarafından onayı bulunmaktadır. Tabii ki diğer işlemler gibi, hamile ya da hamilelik şüphesi olanlara uygulama yapılmaz, kalp pili ya da kalp rahatsızlığı olanlara, kronik karaciğer rahatsızlığı olanlara, uygulama alanında açık yarası bulunanlara yapılmaz. Ücretsiz doktor konsültasyonu sonrasında işleme başlanabilir. Uygulama, günlük yaşantıyı kısıtlamaz, haftada 1 olmak üzere, toplam 4 seans olarak uygulanır.

İşlemin Kalıcılığı Ne Kadardır?
Bölgesel incelme ve zayıflama işlemlerinde kalıcılık kişiye bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Uygulamalar sonunda beslenme düzeni bozulmadığı sürece incelen bölgede değişim gerçekleşmez. Vanquish ME Temassız Estetik sisteminin en belirgin özelliği yağ kalınlığında azalma yapmasıdır. Bu anlamda Amerika Sağlık Örgütü FDA tarafından Circumferential Fat Reduction “çevresel yağ yok etme” onayı bulunmaktadır.

Temasız Estetik Uygulama fiyatları
2020 Temassız Estetik Uygulama fiyatları için kliniğimizde doktor konsültasyonu gerekmektedir. Bölgesel zayıflama fiyatları kişiden kişiye göre değişkenlik gösterebileceği için telefonda fiyat istemeyiniz. Ücretsiz ön görüşme ve randevu için 0216 443 0 666 veya 0216 443 0 467 numaralarından hemen ulaşabilirsiniz.Websitemiz bilgilendirme amaçlıdır, rekabet ve reklam amacı içermez. Tanı ve tedavi için doktorunuza başvurunuz.
Hemen Ara
WhatsApp ile Hemen Ulaş!