Intralipoterapi ile Bölgesel İncelme

Ameliyatsız Bölgesel İncelme (Intralipoterapi Uygulaması) Günümüzde hareketsiz yaşam, yanlış beslenme ve genetik yatkınlıklar sonucu karın, bel bölgesi, basen ve bacaklar, kalçalar, diz bölgesi, baldırlar, kollar ve hatta boyun ile gıdı bölgesinde inatçı yağlar oluşmaktadır.
Kilo alırken ve verirken vücudumuzun hangi bölgelerinden o kiloyu alacağımız ve vereceğimiz genel anlamda genetik yapımızla ilişkilidir.

Kilo alayım ama sadece ince olan kollarım kalınlaşsın, kilo vereyim ama sadece kalçamdan gitsin diyebilme şansımız maalesef yok… Buna karar veren ebeveynlerimizden aldığımız genetik mirasımız. Tabii daha az oranda beslenme alışkanlıklarımızın, hayat tarzımızın, işimizin de etkileri mevcut. Ama ana faktör genlerimiz.

Eğer kişi kiloyu vücudunun her yerinden eşit oranda alıyor ve veriyorsa çok şanslıdır. Genellikle diyet ve egzersiz vücudunun şekillenmesi için yeterlidir. Sonrasında hayat tarzında ufak tefek değişiklikler yaparak ömür boyu formunu koruması mümkün olur.

Bölgesel kilolar ve yağlanma söz konusu olduğunda ise durum tamamen farklıdır. Diyet ve egzersiz her ne kadar genel incelme ile beraber bölgesel incelmeye de etkili olsa da sadece diyet ve egzersiz ile bölgesel problemler maalesef giderilemez. Devreye bölgesel zayıflama, şekillendirme ve incelme tedavilerinin girmesi gerekir.

İşte artık bu bölgesel fazlalıklardan ameliyatsız,acısız ,ağrısız ve çok fazla zaman ayırmadan intralipoterapi ile kurtulmak mümkün. Bu tedavi yöntemi ile oluşan inatçı yağlar parçalanarak o bölgelerde incelme işlemi sağlanmaktadır. İntralipoterapi yönteminde bir çesit safra asidi olan desoksikolanik asit içeren ürün kullanılmaktadır. Bakteriler yardımı ile yağın yakılması amacıyla, vücudumuz adı geçen asidi karaciğer vasıtası ile kendi kendine üretebilmektedir.Bu etken madde aslında yağ hücrelerinin çeperi üzerinde kilitlenerek tesir etmekte ve netice olarak hücre içinde depolanmış yağ asitlerini serbest bırakmaktadır. Hücre artıkları vücut tarafından atılmakta ve bağlı olmayan yağ hücreleri metabolize olarak enerjiye dönüşmektedir. İntralipoterapi yöntemi yağ birikimlerinin eritilmesi için hemen hemen bütün vücuda uygulanabilir. Vücuttaki lokalize yağ depoları, gıdı, kollar, göbek ve karın çevresi, dizin iç kısımları, kalça (saddle bags) ve baldırlar, popo ve bacak araları, trochanter bölgesi bu tedaviden fayda görecek bölgelerdir. Ayrıca lipomların ve erkek göğüslerinin ufaltılması ve ense yağ birikimlerinin giderilmesinde de kullanılmaktadır.

Bu ürün bu amaçla kullanımına izin verilen tek yasal üründür.

Uygulama ince, esnek ve özel bir iğne kullanımı ile derialtı yağ dokusuna doğrudan doğruya yapılmaktadır. Yağ dokusu hemen hemen hiçbir hisse sahip olmadığından, tedavi aslında ağrısızdır. Ayrıca, işlemde kullanılan ürün ek olarak lokal anestezik de içermektedir.

Uygulamadan hemen sonra, kızarıklık ve hafif bir şişme görülebilir. Hipodermik iğne ile yapılan herhangi bir tedavide olduğu gibi, çok küçük bir morluk görülmesi muhtemeldir. Bütün bunlar olası yan etkilerdir ve uygulamadan birkaç gün sonra tamamen kaybolmaktadır.

Seans sayısı, arzu edilen düzeltme derecesine, yağ birikimlerinin yaygınlığına ve yağ dokusunun özel reaksiyonlarına bağlıdır. Ortalama olarak, sonuç görecek duruma gelene kadar 3 haftalık aralıklarla 3–5 tedavi seansı gerekebilir. Sağlıklı beslenme ve egzersiz tedavinin başarısını arttırır..

Uygulamalardan sonra parçalanan yağ hücrelerinin vücutdan atılmalarını hızlandıran pressoterapi gibi aletli bölgesel incelme yöntemlerinin uygulanması da tedavinin başarısını arttırmaktadır.Websitemiz bilgilendirme amaçlıdır, rekabet ve reklam amacı içermez. Tanı ve tedavi için doktorunuza başvurunuz.
Hemen Ara
WhatsApp ile Hemen Ulaş!